Alkoholbetegek korai kezelése

A csoport célcsoportja a leszokás gondolatát fontolgató és már valamilyen kezelés utáni absztinenciát elért szenvedélybetegek, valamint a problémás ivók, akik motiváltak alkoholfogyasztási szokásaik változtatásában.

A szerfogyasztás csökkentése, elhagyása csak a gyógyulás első lépése, a legnehezebb feladat az absztinencia megőrzése, a relapszus elkerülése, a leépült társas kapcsolatok visszaépítése, a prioritások, célok megtalálása, újradefiniálása, az elérésükhöz szükséges erőfeszítésekhez szükséges energia megtalálása.

Ebben a folyamatban nem szabad lebecsülni a különböző közösségek gyógyító erejét. Más, hasonló problémákkal küzdő emberrel való kapcsolattartás erősíti a gyógyulás iránti vágyat, a kölcsönös tapasztalatátadás segíthet a betegséggel való megküzdésben. A terápia hatásának kulcsa a beteg együttműködése. Megfelelő motiváció hiányában a visszaesés valószínűségének esélye igen nagy. Tapasztalatok alapján az önsegítő programokba vont betegek gyógyulási aránya magasabb.

A csoport a havi találkozások alkalmával tematikusan foglalkozik bizonyos, szenvedélybetegség miatt különösen sérülékeny területeivel az életnek:

  • az alkohol utáni vágyakozás megszüntetése
  • helyzetek, amelyek „veszélyesek”
  • mi a teendő visszaeséskor
  • a társas kapcsolatok
  • a nemet mondás
  • a düh stb.

Célunk, hogy a felépülés üzenetét átadva, a magányosság, az egyedüllét, a meg nem értettség érzésétől megszabadulva a teljes értékű, józan élet felé tereljük a segítségért hozzánk fordulót.

A járványügyi helyzetre való tekintettel programunk online e-learning formában nyújt segítséget az egészségügyi és szociális területen dolgozók korai kezelésbevételhez tartozó ismereteinek bővítése kapcsán.