Iskolai drogprevenció

2018 óta működő drogprevenciós programsorozatunk a debreceni nevelési-oktatási intézmények megtisztelő támogatásával folyamatosan részt vesz az iskolai egészségfejlesztési és prevenciós tevékenységben.

A COVID-19 helyzet kapcsán online keretek között folytatjuk programunkat az általános iskola felső tagozatosai valamint a középiskolás diákok számára.

A videós előadás Marosi Antal előadásában, a Trádió Alapítvány A drogokról másképpen című, több éve futó előadássorozatához kapcsolódva valósul meg.

Az előadás célja, hogy a járványidőszakban is előtérbe kerüljön az egészséges életmódra történő nevelés, ismeretbővítés a nemet mondás képességének fejlesztése, majd a későbbiekben a diákok képesek legyenek felismerni a saját és kortársaik szerhasználati problémáit, és igénybe venni a lehetséges segítési módokat.

Ez az előadás valóban innovatív, az életből vett, valamint tudományosan megalapozott példákkal mutatja be szórakoztatóan, de annál komolyabban a fiatalok nyelvén, hogy miért nem érdemes bekerülni egy mindent tönkretevő örvénybe.